ام وی ام X55 یک کراس اوور چینی است که در کشور چین به نام چری تیگو 4 شناخته می‌شود. این خودرو در سال 2017 رونمایی شد و همانند سایر محصولات ام وی ام و چری، عرضه آن در ایران بر عهده مدیران خودرو است.

محصولات چری در طراحی تنوع نسبتا زیادی دارند و کمتر شباهتی می‌توان بین آنها پیدا کرد. البته این بدان معنی نیست که با محصولات زیبایی روبه‌رو هستیم. ام وی ام X55 هم از این قاعده مستثنی نیست و طراحی متفاوتی از سایر محصولات چری یا ام وی ام دارد.

طراحی بیرونی ام وی ام X55 کمی پخته‌تر شده اما هنوز هم با یک خودرو قابل قبول فاصله زیادی دارد چراکه در بسیاری از بخش‌ها ناهماهنگی و عدم تناسب به چشم می‌خورد. در نمای جلو، یک جلو پنجره مشبک دیده می‌شود که چراغ‌ها به آن متصل شده‌اند و یک نوار کرومی در مرکز آن دیده می‌شود. بر روی بدنه خطوطی دیده می‌شود که یکنواختی را از بین برده است. در نمای عقب چراغ‌ها به وسیله یک نوار کرومی به یکدیگر متصل شده‌اند و دیفیوزر و اسپویلر متصل به سقف از ویژگی‌های مهم طراحی در نمای عقب هستند.

با ورود به داخل کابین بدون شک حس سوار شدن به یک خودرو چند صد میلیونی را نخواهید داشت. طراحی کابین ام وی ام X55 ساده است و ناهماهنگی در آن به چشم می‌خورد. در مرکز داشبورد یک نمایشگر نسبتا بزرگ تعبیه شده و ورودی‌های هوا هر کدام به یک شکل و در یک جهت قرار گرفته‌اند. مطابق انتظار کیفیت متریال به کار رفته در کابین هم کاملا متوسط است و پس از مدتی مشکلات دیگری را هم پیش پای مالک خود خواهد گذاشت.

ام وی ام X55 امکانات و ویژگی‌هایی چون فرمان کمک برقی، دوربین 360 درجه، سنسور دما و باد لاستیک، استارت بدون کلید، سنسور پارک، سنسور نور، سانروف، ترمز دستی برقی، اتو هلد، صندلی برقی راننده و برخی موارد دیگر را  در اختیار سرنشینان قرار خواهد داد.

موتور به کار رفته در ام وی ام X55 همان موتوری است که در چری تیگو 7 به کار رفته و 1.5 لیتر حجم و 4 سیلندر دارد. این موتور با کمک توربوشارژر می‌تواند 147 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور تولید کند. برای انتقال این قدرت جعبه دنده‌های CVT و 6 سرعته دو کلاچه عرضه شده است. به این ترتیب نباید انتظار چندان زیادی از آن داشت و تنها با یک خودرو معمولی روبه‌رو هستیم.

در مجموع با وجود اینکه ام وی ام X55 یک خودرو نسبتا جدید است و مدت زیادی از حضور آن حتی در بازار چین نمی‌گذرد، اما می‌توان پیش بینی کرد که همانند سایر محصولات ام و ام و چری در ایران به دلیل قیمت کاملا غیرمنطقی و کیفیت نه چندان بالا، به موفقیتی دست پیدا نکند.