برلیانس H220 یک هاچبک چینی و ارزان‌ترین محصول برلیانس در بازار ایران است که همانند سایر محصولات برلیانس، پارس خودرو وظیفه تولید و عرضه آن را بر عهده دارد.

برلیانس H220 از سال 1395 وارد بازار شد و در حال حاضر هم بر روی خط تولید قرار دارد. البته باید بگوییم پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، برلیانس هم همانند سایر خودروسازان خارجی از بازار کشورمان خارج شد و اکنون پارس خودرو در تحویل تعهدات خود به خریداران قبلی هم با مشکل مواجه است.

طراحی برلیانس H220 با استفاده از زبان طراحی برلیانس صورت گرفته اما اگر آن را در کنار خودرویی چون H320 قرار دهیم، متوجه می‌شویم که H220 خودرو ارزان‌تری است چراکه طراحی ضعیف‌تر و ناپخته‌تری دارد. در نمای جلو، یک جلو پنجره منحنی شکل دیده می‌شود. در بخش‌های مختلف بدنه هم وجود خطوط شکسته بر روی بدنه خودنمایی می‌کند. نکته منفی در مورد طراحی بدنه، عدم وجود تناسب در کلیت بدنه است چراکه در نمای عقب فرم خوبی با ورود به داخل کابین برلیانس H220، در ابتدا سادگی آن نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. در بیشتر بخش‌ها از پلاستیک استفاده شده است. داشبورد نقره‌ای رنگ در کنار سایر قطعات با رنگ مشکی، ترکیب چندان خوبی را ایجاد نکرده است. تنها نکته مثبت در مورد کابین H220، فضای داخلی نسبتا بزرگ است که نقطه قوت آن در مقابل سایپا کوییک محسوب می‌شود.

برلیانس H220 تجهیزات چندان زیادی را در اختیار شما قرار نخواهد داد. از جمله این امکانات می‌توانیم به 2 ایربگ، ایموبلایزر، تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم صوتی با 4 بلندگو، ایزوفیکس صندلی عقب، تنظیم برقی آینه‌های جانبی و تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو اشاره کنیم.در بدنه ایجاد نشده. به هر حال برلیانس H220 باوجود همه معایب، زیباتر از سایپا کوییک است.

موتور به کار رفته در برلیانس H220 حجم 1.5 لیتری و 4 سیلندر دارد و می‌تواند 103 اسب بخار قدرت و 138 نیوتن متر گشتاور تولید کند. برای انتقال این قدرت یک جعبه دنده 4 سرعته دستی در نظر گرفته شده که عملکرد این مجموعه کاملا متوسط است و نمی‌توان نمره خوبی برای آن در نظر گرفت. به علاوه اینکه کوییک با جعبه دنده اتوماتیک عرضه می‌شود.

در نهایت باید بگوییم برلیانس H220 خودرویی با کیفیت بسیار معمولی است و به هیچ عنوان در اولویت خرید خودرو قرار نمی‌گیرد اما در مقایسه با سایپا کوییک، شرایط بهتری دارد و سواری باکیفیت‌تری ارائه می‌کند. به همین دلیل از بین برلیانس H220 و سایپا کوییک، H220 در اولویت قرار دارد.