سیتروئن C3 توسط شعبه کاشان سایپا مونتاژ و تولید شده و یکی از متفاوت ترین ماشین های هاچبک است که وارد بازار ایران شده است ؛ سیتروئن C3 که به ایران وارد شده نسل سوم آن است که در سال 2016 معرفی شده است . خاص بودن مهمترین نکته به کار رفته در مورد ظاهر سیتروئن C3 است ؛ تضادی که در رنگ بندی سیتروئن C3 وجود دارد ، طراحی خاص چراغها ، وجود اشکال و زوایا با طرحی خاص در بدنه و حتی طراحی خاص ضربه گیر های درب و … در کنار هم باعث شده تا سیتروئن C3 از ظاهر جذاب ، متفاوت و خاصی سود ببرد که مناسب افراد خاص پسند است و بسیاری با چهره کانسپت گونه سیتروئن C3 که از منطق دور می باشد و بر اساس سلایق خاص اروپایی طراحی شده نمی توانند رابطه خوبی برقرار کنند و از این نظر هیوندای I20 با چهره که مورد قبول فشر بسیاری بیشتری واقع می شود می تواند طرفداران بیشتری را جذب خودش کند .

سیتروئن C3 در داخل کابین هارمونی به کار برده است که همه المان های آن با طراحی بدنه سیتروئن C3 هماهنگ میباشد ؛ دسترسی به تجهیزات و ادوات سیتروئن C3 مناسب است ، از نظر راحتی فضای مناسبی برای 4 سرنشین وجود دارد و صندلی های نرم و ارگونومیک سیتروئن C3 هم فضای راحتی را داخل ماشین به وجود آورده است . کیفیت مونتاژ سیتروئن C3 خوب است و متریال در بعضی از قسمت ها کیفیت خوبی دارد و در بعضی دیگر از قسمت ها در داشبورد و دیگر قطعات سیتروئن C3 از پلاستیک خشک استفاده شده است . هیوندای I20 و سیتروئن C3 هر دو ماشین های با کیفیتی در رده قیمت و کلاس خود محسوب میشوند و از نظر آپشن هم هر دو وضعیت مناسبی دارند اما فضایی که در اختیار سرنشینان هیوندای I20 قرار می گیرد جادارتر و راحت تر ارزیابی می گردد .

پیشرانه 1.6 لیتری توربو که به پژو 2008 ،پژو 508 و چند محصول دیگر نیرو میبخشد برای تولید قدرت در سینه سیتروئن C3 قرار گرفته است و نکته جالب انگیز سیتروئن C3 این است که این پیشرانه در اروپا برای سیتروئن C3 هرگز عرضه نشده و نخستین بار در جهان است که سایپا سیتروئن C3 را با پیشرانه THP165 تولید و عرضه کرده است . 163 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن مترگشتاور مشخاصت پیشرانه ای است که سیتروئن C3 بهره می برد و انتقال قدرت هم توسط همان گیربکس 6 سرعته تیپ ترونیک انجام می شود . در مورد ویژگی های پیشرانه THP 165 در گذشته زیاد بحث کردیم از اینرو گذر میکنیم البته لازم به ذکر است که وزن سیتروئن در حدود 1000 کیلوگرم است که این میزان قدرت و گشتاور با توجه به مسائلی خطرآفرین هم می تواند باشد و ویژگی مشترک هیوندای I20 و سیتروئن C3 استهلاک کم هر دو هاچبک است اما توانایی های حرکتی سیتروئن C3 هم به همان نسبت قدرت بیشتر و توربو بودنش می تواند باعث به وجود آمدن استهلاک بیشتری شود .

سیتروئن C3 یک هاچبک پر قدرت با سواری تقریبا خشک اما بدون کوبش با سیستم تعلیق عالی است که باعث به وجود آمدن هندلینگ عالی شده و یک سواری لذت بخش و جذاب را به ما ارائه میکند .

ویژگی های خوب بسیاری در سیتروئن C3 نهفته است اما متفاوت بودن این ماشین از لحاظ ظاهری نکته ای است که شاید شانس استقبال از سیتروئن C3 را کاهش دهد و در نهایت همه ویژگی هایی که ذکر شد باعث شده تا امتیازات کسب شده توسط هیوندای I20 و سیتروئن C3 تقریبا نزدیک به هم باشد .

موتور و گیربکسی که برای سیتروئن C3 در نظر گرفته شده تنها نقطه برتری آن نسبت به هیوندای I20 کرمان موتور است که می تواند سواری و شتاب جذاب تری را برای راننده C3 به همراه داشته باشد .

 قیمت سیتروئن C3

طبق اخبار رسیده به رهام خودرو  قیمت سیتروئن C3 بین 450 تا 480میلیون تومان خواهد بود. اگر برای سیتروئن C3 قیمتی مناسب در نظر گرفته شود بدون شک می تواند به موفقیتی بزرگ در بازار خودروی ایران دست یابد .