پژو 2008 بر روی پلتفرم پژو 208 ساخته شده و در کلاس کراس اوورهای جمع و جور شهری یا ساب کامپکت قرار می‌گیرد. پژو 2008 نخستین بار در نمایشگاه بین المللی ماشین پاریس در سال 2012 رونمایی شد و از سال 2013 هم در بازارهای جهانی عرضه شد. این ماشین از وقتی به بازار عرضه شده است در کشورهای اروپایی ماشین پرطرفداری بوده و در ایران هم با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد و به فروش بالایی دست پیدا کرد. طراحی پژو 2008 اسپرت و هیجان انگیز شکل گرفته است و در چهره این ماشین خوش تیپ فرانسوی به خوبی می‌توان زبان طراحی پژو را درک کرد. از نکات ظاهری پژو 2008 پ وجود چراغ ها با طراحی خشمگین و خطوط و برجستگی‌های بدنه است و رینگ‌های 17 اینچی هم به زیبایی خود نمایی می‌کنند که همه اینها در کنار هم پژو 2008 را از نظر طراحی هماهنگ نشان می‌دهند

پژو 2008 با توجه به ابعاد بدنه فضاسازی خوبی داخل کابین انجام داده است و با توجه به کلاسش ماشین مناسبی از نظر فضای کابین محسوب می‌شود. کیفیت ساخت و مونتاژ پژو 2008 بالا بوده. طراحی کابین پژو 2008 در عین سادگی و ارگونومیک بودن، مدرن و اسپرت است. از نظر کیفیت پژو 2008 در داخل کابین ماشین خوبی است و اکثریت متریال ادوات کابین با استفاده از پلاستیک با کیفیت ساخته شده‌اند. پژو 2008 مخصوصا برای راننده ارگونومیک شکل گرفته است زیرا راننده هم به ابعاد و بدنه و محیط بیرون از ماشین تسلط دارد و هم به خوبی شرایط داخل و خارج ماشین را می‌تواند کنترل کند. پژو 2008 از نظر آپشن و تجهیزات رفاهی وضعیت متوسطی دارد و امکانات زیادی برای آن در نظر گرفته نشده است. همین موضوع یک نقطه ضعف محسوب می‌شود و کار را برای 2008 در مقابل رقبا سخت کرده است

پژو 2008 مجهز به یک پیشرانه 4 سیلندر با آرایش خطی است. این موتور 1598 سی سی حجم دارد و از سیستم سوپاپ vti بهره می‌برد. این پیشرانه معروف در سینه پژو 2008 می‌تواند 163 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن متر گشتاور تولید کند. شتاب‌گیری این پیشرانه با توجه به قرار گرفتن بر روی پژو 2008 که یک ماشین کراس اوور است مناسب ارزیابی می‌شود و پژو 2008 در زمان تقریبی 9 ثانیه می‌تواند سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت افزایش دهد و تا بیش از 200 کیلومتر در ساعت هم ماشین به راحتی به شتاب‌گیری خود ادامه می‌دهد. پژو2008 مصرف سوخت اقتصادی دارد اما حتما باید از بنزین باکیفیت برای آن استفاده کنید تا عملکرد خوب پیشرانه را دریافت نمایید. برای انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک در نظر گرفته شده که هماهنگی کامل با موتور دارد و عملکرد خوب این مجموعه یک نقطه قوت بزرگ است.

در بحث سواری و هندلینگ پژو 2008 به عنوان یک ماشین کراس اوور دارای عملکرد خوبی است و با توجه رینگ و لاستیک اسپرت و طراحی شاسی و سیستم تعلیق یشرفته هندلینگ و پایداری اش خوب و در سطح رو به بالا ارزیابی می‌شود. از نظر نرمی سواری پژو 2008 وضعیت مطلوبی دارد و در کل برای استفاده شهری ماشین خوبی است. فرمان پژو 2008 نرم است و دقت قابل قبولی هم دارد و تقسیم وزن ماشین هم با توجه به ابعاد و دیفرانسیل جلو بودن مناسب بوده و از همه مهم‌تر طراحی کوچک، اسپرت و خوش دست غربیلک فرمان پژو 2008 است که سطح دقت و تعادل راننده را بالا می‌برد و ماشین را خوش دست تر نشان می‌دهد. ترمزهای پژو 2008 در هر 4 چرخ دیسک است که خوب و پر قدرت عمل می‌کنند و مجهز به ABS و EBD هم هستند و سیستم‌های امنیتی خوبی هم در ماشین به کار رفته است که اطمینان خاطر راننده و سرنشینان ماشین را افزایش می‌دهد.

در کل پژو 2008 یک ماشین کراس اوور جمع و جور است که هم جوانان را به خوبی سمت خود جذب می‌کند و هم مناسب خانواده‌ها است. پژو 2008 موفق شده 5 ستاره ایمنی را کسب کند، مصرف سوخت نسبتا کمی دارد و شتاب‌گیری روانی هم دارد و در بازارهای جهانی بسیار موفق بوده و در ایران هم موفق شد به فروش بالایی دست پیدا کند.

در حال حاضر باتوجه به شرایط بازار، خدمات پس از فروش و نیز ویژگی‌های فنی، پژو 2008 ارزش خرید دارد.